כונס נכסים הוא עורך דין, הממונה ע"י בית המשפט למכירת הנכס, ופיצוי בעל החוב. עורך הדין צריך להיות בעל ידע וניסיון, להיות חסר פניות, עליו לדאוג שהמכירה תתבצע על פי החוק, תוך ניסיון לפצות את בעל החוב כמיטב יכולתו.
לאחר שהוחלט בבית המשפט על מכירת הנכס בהליך כינוס נכסים, בית המשפט ממנה עו"ד לכונס.
קניית דירה במסגרת כינוס נכסים טומנת בחובה יתרונות רבים: מתנהלת במסגרת מאוד מצומצמת של זמן. הדירות חייבות להימכר תוך כמה שבועות בלבד וכתוצאה מכך חשופות למספר מתעניינים קטן יחסית. במקרים של כינוס מסיבות של חדלות פירעון, הנושים דורשים כספם בטווחי זמן קצרים ועל כן העו"ד מתחייב למכור את הנכס עד לתאריך מסוים גם אם לא ישיג קונה במחיר שוק. כונס קליק הינו האתר הבלעדי והרשמי של כונס הנכסים, אנו שוקדים וטורחים ע"מ להנגיש לכם נכסים המתעדכנים על בסיס יומי שחלקם בבלעדיות במאגרינו. הנכסים הינם זמינים למכירה מיידית. כמו כן, באתר תמצאו גם רכבים, מיטלטלין וחברות לפירוק.
במאגר כונס נכסים תמצאו את הפרטים לגבי הדירות: יישוב, כתובת, מספר חדרים, מ"ר, תאריך הגשת ההצעה ופרטיו של עורך הדין המטפל במכירתן (כונס הנכסים). אצלנו באתר לנכסים מצורפות גם תמונות ועוד מספר פרמטרים הקיימים אצלנו בבלעדיות שנועדו להקל על תהליך מציאת הנכס. המאגר משתנה ומתעדכן על פי המצב בשוק ולכן דירות חדשות נכנסות מידי יום ודירות ישנות נמחקות ממנו על ידי מעקב שוטף.
לאחר קבלת המידע ועיון בלוח כונס נכסים, יש לפנות לעורך הדין המטפל בדירה המבוקשת. עורך הדין המשמש ככונס נכסים יוכל למסור פרטים מקיפים יותר אודות הדירה, הערכת השמאי וכמובן יוכל לתאם פגישה להתרשמות מהנכס. בדרך כלל יש מספר ביקורים מוגבל בכל דירה ודירה.
הגשת הצעה לרכישת דירות אפשרית עד תאריך מסוים ואינה כרוכה בתשלום. להצעה מצרפים המחאה לביטחון ע"ס 5%-10% מההצעה. מומלץ להציע הצעה הסובבת סביב 70% מערך הנכס. לאחר הגשתה ניתן להתעדכן בהצעות של שאר המציעים ולשפר את ההצעה שלכם במידת הצורך. לכל דירה תאריך אחרון להגשת הצעות ובסופו נערכת ישיבת התמחרות – ישיבה של כל מגישי ההצעות בה כל אחד יכול לשפר את הצעתו ביחס לשאר. בסוף ישיבה זו נקבע גם הזוכה. הפיקדון מוחזר במלואו לאלו שלא זכו בדירה. מעבר לעלות הצ'ק הבנקאי (כ-14 ₪ עמלה לבנק) התהליך כולו מתבצע ללא תשלום. הזוכה מקבל את הדירה פנויה, תוך תקופה קצרה וזאת לאחר אישור מהיר של העסקה על ידי בית המשפט. מומלץ לוודא את התאריך האחרון להגשת ההצעות מול עורך הדין המשמש ככונס בעסקה.
קניית הנכס בטוחה אפילו יותר מקניית נכס רגיל מאחר וכונס הנכסים הנו עו"ד הבקיא בכל חוקי הקנייה והמכר והוא הממונה מטעם בית משפט על מכירת הדירה. לרוכש קיימת הגנה לגבי העסקה, היבטיה המשפטים ,התנאים וקיומם. למרות הדעה הרווחת כי דירות מסוג זה הן בעייתיות מסיבה כלשהי הדירה היא דירה רגילה לכל דבר ואין כל סיבה לחשוש ממכירתה בעתיד. על פי חוק, הקונה זכאי לקבל את הדירה נקייה מחובות או שעבודים למיניהם.
תהליך הרכישה לא כרוך בתשלום או בהתחייבות כלשהי פרט להתחייבות לממש את הרכישה במקרה של זכייה. על הדירות לא צריך לשלם דמי תיווך או עמלות כלשהן.
יש אפשרות להגיש מס' הצעות בו זמנית אך יש להבין כי על כל הצעה יש למסור צ'ק בנקאי בסך 5-10% משווי ההצעה. חשוב לקחת בחשבון כי קיימים סיכויים לזכות בכל ההצעות או בחלק מההצעות שהגשנו דבר שייאלץ את המציע לעמוד מאחורי בקשתו לרכישה. במידה ויחליט המציע לסגת מהצעתו לאחר שזכה ייאבד את הצ'ק הבנקאי שמסר עבור אותה ההצעה.
מומלץ לקבל מכונס הנכסים את אישור מינויו ככונס ע"י בית המשפט ולקבל ממנו את כל פרטי המכירה והסכם המכר.
כן, לאחר ביצוע הרכישה הנכס יעבור אל אחזקתו הבלעדית של הרוכש ומתוקף כך יוכל לפעול בכל צורה שבה יבחר עם הרכש החדש שלו.
המחיר הסופי שמשלמים ברוב המקרים נמוך באופן משמעותי ממחיר השוק של דירות, ומגיע לחיסכון של עד כ-30%. עם זאת, לא כל דירה נמכרת במחיר נמוך כל כך, וחשוב לדעת מתי כדאי להתקפל. זה לא נדיר שבלהט ההתמחרות, מסיימים את העסקה עם דירה שעולה יותר ממחיר השוק שלה, ולכן חשוב מאוד לא להיקשר לנכס ספציפי, וחשוב לקבוע מחיר מקסימאלי. דירות חדשות תמיד יגיעו, וההבדל בין ללכת על הדירה הראשונה בכל מחיר, לבין לחכות להזדמנות הנכונה, יכול להיות מאות אלפי שקלים.
כונס הנכסים הוא Offical receiver, וכינוס נכסים, זה Receivership.
לא, כמו בכל מכרז פרטי המשתתפים חסויים ומוצגים אך ורק לכונס הנכסים והגוף אל מולו קיים החוב של האדם ממנו נלקח הנכס.
הבעיה האפשרית בכינוס נכסים היא חשש מגזל. אמנם כינוס המבוצע כדין מותר על פי ההלכה, מכיוון שאדם החותם על המשכנתא מודע לחובותיו ולהשלכות של אי עמידה בחובותיו.

צ'יקו מה אתה עושה?!

10 ימי נסיון לכל לוחות האתר בחינם!

לאחר ההרשמה תקבלו גישה בלעדית לכל לוחות האתר בתחום הנדל"ן, רכבים, מיטלטלין ועוד מכונס נכסים, תחשפו למאות הזדמנויות לרווחים גדולים בקניית דירה מכונס נכסים עד 30% מתחת למחיר השוק ובקניית רכב עד 60%. בתום תקופת 10 ימי הניסיון חינם תועברו למסלול שבחרתם מראש בעלות הנקובה. את השירות ניתן לבטל עד תום תקופת הנסיון בלחיצת כפתור דרך מערכת הניהול באיזור האישי.
מעוניין בפרטי נכס זה בלבד?